KLUB

HISTORIE

Klub – zapsaný spolek, vznikl registrací na Ministerstvu vnitra dne 3.7.2009. Díky pravidelnému doplňování nejmladších kategorií se nám daří budovat věkovou pyramidu.

AKTUÁLNĚ

V nadcházející sezóně 2020/2021 bude náš ženský tým hrát poprvé v historii klubu celostátní 2.LIGU ŽEN.

V mládežnických složkách pak budeme hrát celkem 3 celostátní ligové soutěže a to v kategoriích kadetek U17, starších žaček U15 a mladších žaček U14. Budou i rezervní družstva v kategoriích kadetek U17 B a starších žaček U15 B, které se účastní nadregionálních soutěží. Naše najmladší kategorie starší minižačky U13, mladší minižačky U12 a nejmladší minižačky U11 budou hrát oblastní přebory. Navíc v kategoriích U11 a U12 budou holky bojovat i v kvalifikacích o postup na Národní festival ČR.

VIZE KLUBU

Naším cílem je vybudovat stabilní dívčí basketbalový klub. Vytvořit věkovou posloupnost (pyramidu) od nejmladších kategorií až po dorost, s účastí družstev na krajské úrovni (u těch nejmladších) i na celorepublikové úrovni (v žákovských a dorosteneckých kategoriích).

Hlavním motivem je nabídnout mladým dívkám alternativu poskytující vysokou míru uspokojení a seberealizace prostřednictvím pravidelného sportování v kolektivu – alternativu k „neproduktivnímu“ trávení volného času.

Zaměřujeme se na cílevědomé a smysluplné trávení volného času, klademe důraz na tvrdou osobní práci, spojenou s individuálním rozvojem fyzických i psychických schopností.

Na základě osobních zkušeností jsme přesvědčeni, že mladí sportovci jsou obecně lépe připraveni pro budoucí profesionální život, neboť se od mladého věku učí vyrovnávat s různorodým kolektivem, osobními a kolektivními úspěchy či neúspěchy a v kolektivních sportech se v neposlední řadě zejména učí spolupráci!

https://www.msk.cz/

BASKET Ostrava, z.s. spolek
Sokolská třída 1918/46
702 00 – Ostrava – Moravská Ostrava

Kontaktní osoba:
Ludvík Magnusek
E – mail: basketostrava@basketostrava.cz
Tel.: 702 075 294

Přejít nahoru